RSS feliratkozáshoz kattintson ide!
Elindult az ENTER program
Új lehetőség munkakeresőknek és munkaadóknak! Kezdjük egy egyszerű kérdéssel. Ha egy cégnél van 10 betöltetlen állás, és van 10 személy, aki munkát keres, akkor mindenkinek lesz állása? Tegyük fel, hogy képesítés alapján a jelöltek megfelelnek az elvárt kritériumoknak. Az első hónapban még az is lehet, hogy a válasz: igen. Vajon három hónap múlva is ez lesz az eredmény? Esetleg lenne olyan elosztás, amely mindenkinek megfelelne?
A munkaerőpiac egyik legnagyobb kihívása a megfelelő munkahely megtalálása a munkavállalóknak, és a megfelelő munkavállaló megtalálása a munkáltatóknak. Tapasztalatok alapján nem a szakmai képesség megléte, vagy hiánya okozza a problémát, hanem a kompetenciákban lévő különbségek. Ezek azok, amelyek egy rövidebb elbeszélgetés során nem derülnek ki, és két-három hónap közös munka után válik világossá, hogy adott munkavállaló el tudja-e fogadni a munkahely kultúráját, kijön-e a vezetőkkel, és az elvárásoknak megfelelően tud-e teljesíteni. Ha pedig nincs meg a „kémia” akkor jön az elválás. Ez bizony sem a cégnek sem a munkavállalónak nem jó, utólag felesleges energia-befektetésnek tűnik.
A munkavállaló kezdheti elölről a munkakeresési folyamatot, reménykedve, hogy végre megtalálja a számára megfelelő munkahelyet. Jönnek az újabb személyes meghallgatások, a vissza nem hívások, második harmadik körök, újabb elbeszélgetések, és újraírt önéletrajzok.
A munkáltatók pedig miután egy hosszabb kiválasztási folyamatot követően betanítottak valakit, újra kezdhetik a meghallgatásokat. Első kör, második kör, munkát kapott, nem jelent meg, stb. Egy munkáltató kiválasztási folyamatai a tapasztalatok alapján nagyon költségigényesek... Gondoljuk csak végig miből áll egy cégnek a kiválasztási folyamat:
Ha ezt beszorozzuk a cég óradíjaival, azonnal megkapjuk, mekkora összegről van szó. (Az óradíj meghatározása esetén figyeljünk arra, hogy a cég minden költségét tartalmaznia kell: bérleti díjak, adók, vezetői költségek.) Ebben az esetben még nem ejtettünk szót a betanítási költségekről, valamint arról, hogy az elbocsátást követően akár 70%-kal is csökkenhet a munkavállaló munkateljesítménye. Mindezeket számításba véve a fenti összeg akár meg is kétszereződhet!
Felmerülhet a kérdés, vajon hogyan előzhetnénk mindezt meg?
Az Evogreen Akadémia Magyarországon elsőként indított olyan kompetencia felméréssel és fejlesztéssel összekötött kurzusokat, melyek végére mindenki megtalálhatja a megfelelő munkahelyet és munkatársat.
Kép az meghallgatásról
Egy jogvédett módszertan segítségével (MULTIVEZETŐ TM) minden képzés alkalmával a munkáltatók igényei alapján állítja össze a kurzus tematikáját. Először a munkavállalókkal történik az egyeztetés: milyen munkatársra van szükségük, milyen elvárásaik vannak vele szemben. Ezt követően a jelentkezőkkel történik egy személyes elbeszélgetés és kompetencia felmérés. A kompetencia elvárások és a felmért kompetenciák közötti különbségek javítására, összehangolási célzattal kerül kidolgozásra a képzési tematika. A tematika alapján a képzés célja, hogy a cégek elvárásainak megfelelő kompetenciákat erősítse. Amennyiben a cégek igénylik, az általuk vagy a fejlesztő szakemberekkel közösen összeállított feladatokat és gyakorlatokat is tartalmazhat a képzési anyag.
A program eredményeként a munkáltatók:
- pontosan megismerik a saját kompetencia térképüket,
- vállalati kultúrájukról kapnak egy általános képet,
- megismerkednek több potenciális munkavállalóval,
- megismerik a munkavállalók kompetenciáit,
- megismerik a munkavállalók munkájához való hozzáállását, hajlandósági szintjét.
A program eredményeként a munkavállalók:
- pontosan megismerik a saját kompetenciáikat,
- megtudják milyen feladatok ellátásában a legjobbak,
- fejlesztő képzésen vesznek részt,
- tényleges munkájukkal fel tudják kelteni a munkáltatók érdeklődését.
Amint látható, az ENTER program egy komplex folyamatot takar, amely a piaci igények alapján több részből áll, hogy mindenki megtalálja a neki megfelelő programot:
- Aki csak felmérné a jelenlegi / leendő munkatársakat -> ENTER HR
- Aki fejleszteni szeretné Önmagát, meg szeretné ismerni a kompetenciáit -> ENTER BEFORE WORK
- Aki munkát szeretne kapni a képzés végén -> ENTER FOR WORK
- Azok a cégek, akik fejleszteni szeretnék saját munkatársaikat -> ENTER AT WORK
Forrás: